İstanbul’da beklenen deprem öncesi vahim görüntüler…. Küçükçekmece’de, sitede bulunan dairelerin kolonları çatladı

Küçükçekmece İnönü Mahallesinde bulunan 5 bloklu bir sitede bulunan 9 katlı binaların kolonlarında ve balkonlarında çatlama oldu. İçerisinde 162 dairenin bulunduğu sitede oturanlar kentsel dönüşüm için imza topladı. İmza toplanmasının ardından site sakinleri belediyeye giderek, kentsel dönüşüm için başvurdu.

2 Haziran 2024 tarihinde Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesinde bir binanın kendiliğinden yıkılmasıyla site sakinleri, incelemesi için tekrar belediyeye başvurdu. Bunun üzerine belediye ekipleri bugün binalardan karot örneği alıp, rapor hazırladı. Alınan karot örnekleri ve hazırlanan rapor doğrultusunda binaların yıkılıp yıkılmayacağına ilişkin karar verilecek.

“MÜTEAHHİTLER GİRMİYOR”

“DURUM ÇOK KÖTÜ”

Son depremde iki tane blokta oturma olduğunu ve taşındığını anlatan daire sahibi bulunan İbrahim Altınok, “Binaların durumu çok kötü, kentsel dönüşüm çalışmalarımız 2-3 senedir devam ediyor. göründüğü gibi, denecek bir şey yok, çok kötü. A1 ve A2 Bloklar şuan göçmüş durumda. Geçen depremde binalarda bir oturma oldu, bir hareketlilik oldu. O depremden sonra buradan taşınarak ayrıldım. Burada ev sahibi olarak oturanlar çok az, olduğu gibi kiracı. Binaların yapımı 1987-88 yıllarında başlandı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir